Skocz do zawartości
★ NOWY SERWER COD MOD 401 LVL - INFORMACJE ★ ×

Croissant z jajkiem i bekonem - przepis na szybkie śniadanie.


GameFuture.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • BOT GameFuture.pl

Cześć!

Jako, że jestem fanatyczką zdrowego odżywiania (z zachowaniem balansu oczywiście), a także miłośniczką tworzenia przepisów z policzonym makro to postanowiłam, że będę się dzielić nimi z Wami tutaj. Być może któreś z nich przypadną Wam do gustu lub nabierze inspiracji. Ze względu na to, że od 5 lat trenuję siłowo to zazwyczaj dominują u mnie przepisy wysokobiałkowe, lecz dziś dla odmiany coś z zachowanym balansem. Na ogół uwielbiam słodkie i  słodko-słone smaki więc postanowiłam iż na pierwszy ogień pójdzie pomysł na szybkie i proste "francuskie" śniadanko w 10 minut (specjalnie dla @LOLSONa lenia). Może ktoś z Was chciałby zaskoczyć swoją drugą połówkę jakimś niedzielnym śniadankiem, a nie ma ogromnych zdolności kulinarnych, więc zapewniam, że takie śniadanko zrobi każdy, do niego nie potrzeba ogromnej ilości czasu czy zdolności kulinarnych. :HYPERSL:

209674160_JesieLicieZdjcieSerifyczeniaInstagramPost(2).thumb.png.c4c315e84829d66730b2b2c6b7122fe0.png

[SKŁADNIKI]:

  • 1 croissant (dostępny w wielu marketach lub piekarniach)
  • 20g (1 łyżka) hummusu pomidorowego/klasycznego (lub serka typu almette)
  • 1 jajko
  • 40g (2 plastry) sera mozarella lub żółtego (można dać to i to lub więcej)
  • 30g (2 plastry) bekonu
  • ulubione warzywa: u mnie szpinak, pomidor, cebula
  • sos czosnkowy

[WYKONANIE]:

  • Na rozgrzaną i skropioną tłuszczem patelnię wbijamy jajko (robimy jajo sadzone lub jajecznicę jak kto woli) oraz  dwa plastry bekonu, smażymy z obu stron do zarumienienia.
  • Croissanta rozkrajamy na pół, smarujemy spód hummusem lub serkiem.
  • Myjemy i kroimy wybrane warzywa.
  • Na spód croissanta układamy kolejno szpinak, pomidory, cebulę, a także pozostałe składniki: usmażony bekon, jajko oraz pokrojony ser mozarella.
  • Wierzch croissanta smarujemy sosem czosnkowym, zamykamy i zajadamy

Smacznego! 

 

  • Lubię To! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Właściciel
WŁAŚCICIEL

Smacznie wygląda ALE do najbliższego sklepu mam 2km żeby kupić takiego rogalika więc czas z 10 minut się wydłuża, czekam na kolejne propozycje! 

„𝙆𝙞𝙚𝙙𝙮𝙨́ 𝙣𝙞𝙚 𝙗𝙮ł𝙤 𝙩𝙪 ł𝙚𝙯, 𝙖 𝙩𝙚𝙧𝙖𝙯 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙘𝙝𝙤𝙙𝙯𝙖̨ 𝙟𝙪𝙯̇ 𝙯 𝙠𝙖𝙯̇𝙙𝙖̨ 𝙜𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣𝙖̨”
xunMgKn_d.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wspierający

Pogczamp buła z jajem, szyneczką i warzywkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania