Jump to content
「 REKRUTACJA NA STANOWISKO MODERATORA FORUM WYSTARTOWAŁA 」 ×
「 DWA LATA OD POWSTANIA PROJEKTU GAMEFUTURE.PL - DZIĘKUJEMY! 」 ×

Nietypowe święto #89


Recommended Posts

Światowy Dzień Wiatru

image.jpeg.ed1ea1eb932b72b353092b46eef03fb2.jpeg

Z jednej strony wiatr dla człowieka jest pożyteczny, może dzięki niemu ochłodzić się w upalne dni, wykorzystywany jest również w tworzeniu odnawialnych źródeł energii, a z drugiej strony jest to niszczycielski żywioł który potrafi zrywać dachy czy powalać drzewa.

Właśnie dziś, w Światowy Dzień Wiatru uświadamia się społeczeństwo na temat energii wiatrowej, jej potencjale oraz możliwości zastępowania nieodnawialnych źródeł energii. 

Mała ciekawostka, pierwsza turbina wiatrowa została zbudowana w 1891 roku przez Duńczyka Poul La Cour'a


źródło: 1,

  • Lubię To! 2
  • Super! 2
Link to comment
Share on other sites

Szczerze to nie sądziłem, że wiatr ma swój dzień. Jak to mówią, człowiek uczy się całe życie. Dzięki za info @ Japoniec . Aczkolwiek z tego co mi wiadomo, to pozyskiwanie energii z wiatru, według niektórych, nie daje oczekiwanych efektów, a budowa wiatraków jest za droga. Przynajmniej tak twierdzą w naszej kochanej Polsce... Co w sumie, może dziwić w obecnych czasach, w których to ciągle mówi się o ekologii i odnawialnych źródłach energii. Pocieszające jest jednak to, że np poprzez takie właśnie informacje czy dni, uświadamia się społeczeństwo o potencjale wiatru. 

  • Lubię To! 1
  • Super! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Warunki użytkowania