Jump to content
「 ZBIÓRKA NA OPŁATY GAMEFUTURE.PL 」 ×

*59 - Ciekawostka


nvy_05

Recommended Posts

Global Mod

🔪Rodzaje tortur🔪

Niektóre państwa nadal wykorzystują tortury jako metodę wymierzania kary, aczkolwiek średniowiecze wyróżnia się szczególnym okrucieństwem.  A oto 5 z nich...

Łamanie kołem 

Osobę poddaną tej torturze umieszczano na kole wozowym o średnicy dwóch metrów. Kończyny przywiązywano szeroko do obręczy, a następnie kat uderzał skazańca bronią obitą metalem. W tym samym czasie pomocnik kata kręcił kołem, aby inne części ciała były narażone na uderzenia. Kości ofiary były miażdżone, a te tortury mogła obserwować publiczność.  

image.jpeg

Szczurza tortura 

Polegała ona na położeniu szczura na brzuchu ofiary, a następnie przykrywano go metalowym naczyniem. Następnym krokiem było podgrzanie ścianek owego naczynia tak, aby temperatura w środku była śmiertelnym zagrożeniem dla zwierzęcia. Kryzysowa sytuacja gryzonia zmuszała go do ucieczki poprzez wnętrzności ofiary. 

Kołyska Judasza 

Był to drewniany ostrosłup, którego wierzchołek obity był metalem. Ofiarę podwieszano na linach nad tym urządzeniem, a następnie opuszczano ciało. Czynność była powtarzana do momentu, aż osobą nie straciła przytomności.  

image.jpeg

Żelazna dziewica 

To narzędzie tortur było wielkości człowieka i przypominało zamknięty sarkofag. Od wewnętrznej strony były umieszczone kolce, które miały wbijać się w ciało ofiary, nie zabijając jej. Osoba umierała po kilku dniach wykrwawiając się. W taki sposób najczęściej były karane kobiety, które były posądzane o czary  

image.jpeg

Krwawy orzeł 

Nie ma jednoznacznych dowodów na to, aby ten sposób torturowania był kiedykolwiek stosowany. Tortura jest znana głównie z nordyckich i wikińskich sag oraz legend. Polegała na przywiązaniu ofiary tak, aby miała rozpostarte ręce. Następnie rozcinano nożem plecy, toporem wycinano żebra na boki (przypominały wówczas skrzydła). Kolejnym krokiem było wyciągnięcie płuc ofiary.  

image.jpeg

źródło

  • Lubię To! 3
  • Super! 2
Link to comment
Share on other sites

Niezłe ale gorszą torturą jest, kiedy padasz na początku rundy i w oczekiwaniu na następną patrzysz co te non steamy wyprawiają na serwerze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Warunki użytkowania