Jump to content
「 REKRUTACJA NA STANOWISKO MODERATORA FORUM WYSTARTOWAŁA 」 ×
「 DWA LATA OD POWSTANIA PROJEKTU GAMEFUTURE.PL - DZIĘKUJEMY! 」 ×

TOP 10 Najbardziej trujące zwierzęta świata [part1]


Gdzie sa dziady?!

Recommended Posts

VIP

Najbardziej trujące zwierzęta świata!!!

10. Drzewołaz

Zawsze było wiadomo - im bardziej kolorowa żabka, tym jest bardziej toksyczna (nie tak jak Julki czy madki dla społeczeństwa). Jednak żabie otwarcie naszego rankingu może być nie lada zdziwieniem dla niektórych czytelników. To nie żadna pomyłka i nasz niebieski płaz plasuje się na pozycji numer 10. Kontakt z Drzewołazem może zakończyć się śmiercią, gdyż kontakt z toksyną powoduje mimowolne skurcze mięśni, migotanie przedsionków, arytmię, ślinotok i drgawki. Ciekawostką tutaj jest fakt, że osobniki trzymane w terrariach tracą swoje supermoce trucia. Jest to spowodowane zmianą diety, gdyż ta naturalna od tej podawanej w terrarium różni się diametralnie. Kuzyn naszej niebieskiej żabki - liściołaz żółty - jest jeszcze większym kozakiem. Jego trucizna jest najbardziej toksycznym alkaloidem steroidowym na świecie! 7 mikrogramów na kilogram masy ciała dla człowieka będzie śmiertelna.

image.jpeg.3bbdf722cca61c4b4dd6cfb133428e7b.jpeg

(drzewołaz niebieski)

image.jpeg.a9544922fe51587aa32ceabdc0ee5be0.jpeg

(liściołaz żółty)

9. Tajpan pustynny

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć węża. Poprzeczka jest postawiona naprawdę wysoko, gdyż to najbardziej jadowity wąż w Australii. W AUSTRALII!!! W kraju, który jest jednym wielki siedliskiem pająków, węży i innych strasznych stworzeń. Nasz tajpan jest największym koksem, ale tylko pod względem możliwości zatrucia potencjalnego wroga. Podczas jednego ukąszenia wstrzykuje 100mg jadu. Taka dawka jest śmiertelna dla człowieka. A dokładniej dla 100 osób! Jednakże, nasz "zabójca" jest bardzo nieśmiałym wężem i przy kontakcie z człowiekiem, zawsze wybierze ucieczkę. Ciekawostką jest to, że posiada naturalnego wroga, który jest odporny na jego truciznę, a jest nim Mulga zwyczajna.

image.jpeg.de29115330b082a138d6e6997a9332a8.jpeg

(tajpan pustynny)

Źródło: National-Geographic.pl, Zooplus.pl, Zoonews.pl, Google grafika

Edited by Gdzie sa dziady?!
  • Lubię To! 3
  • Super! 4

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • Właściciel
WŁAŚCICIEL

Nr 8
Gazikus pospolitus 

:kooldoge:

  • Haha 1

„𝙆𝙞𝙚𝙙𝙮𝙨́ 𝙣𝙞𝙚 𝙗𝙮ł𝙤 𝙩𝙪 ł𝙚𝙯, 𝙖 𝙩𝙚𝙧𝙖𝙯 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙘𝙝𝙤𝙙𝙯𝙖̨ 𝙟𝙪𝙯̇ 𝙯 𝙠𝙖𝙯̇𝙙𝙖̨ 𝙜𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣𝙖̨”
xunMgKn_d.webp

Link to comment
Share on other sites

Dajta mje te zabsona. W Australii jest tyle zwierzat , ze moge wam podeslac zdjecia do oceny :D bo sam nie wiem co mnie spotyka na drodze

  • Nie mam pytań 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Warunki użytkowania