Jump to content
「 ZBIÓRKA NA OPŁATY GAMEFUTURE.PL 」 ×

420 - skąd się wzięło, historia święta.


Japoniec

Recommended Posts

9Twc0H1.png.db95385aa13fafb1460ea48f07aae652.png
Witajcie, dzisiaj obchodzimy święto 420, jest to święto użytkowników marihuany które obchodzone jest 20 kwietnia. A w dzisiejszym artykule postaram się wam przedstawić historię tego święta i skąd ono się wzięło.
Zapraszam do czytania.

Skąd się wzięło?

Symbol 420 odnosi się do godziny, a także daty, jednak aby dobrze go zrozumieć należy poznać zasady zapisywania godzin i dat w USA bowiem to stamtąd wywodzi się to określenie. Amerykański format zapisu daty wygląda tak że najpierw podaje się miesiąc a potem dzień.

Co to jest 420?

W tajemniczym haśle 420 chodzi tak naprawdę o czas konsumpcji konopi. Odnosi się ono do godziny 4:20 (czyli 16;20 w Polsce) która zasłynęła w USA, a potem na całym świecie, jako godzina palenia marihuany. Święto 420 jest to także czas manifestowania poglądów dotyczących legalizacji, dekryminalizacji oraz walki o prawa pacjentów medycznej marihuany. 

Historia święta 420.

Początek tej historii dotyczy bardzo prozaicznego wydarzenia z życia grupki przyjaciół z miejscowości San Rafael w Kalifornii i sięga 1971 roku. Wtedy to nastolatkowie określający siebie jako The Waldos, zachęceni otrzymaną mapą skarbów, postanowili poszukać zaginionego konopnego pola w lesie.

To na tyle w dzisiejszym artykule. 

Życzę wam wszystkiego najlepszego z okazji 420.
A wam zjarane mordki życzę zjaranego 420 :HYPERSL:


Artykuł ma charakter informacyjny.
Autor nie namawia do kupowania jak i spożywania substancji nielegalnych.
Marihuana w Polsce jest nielegalna.

Zasoby: 1

Edited by Nigiri
  • Lubię To! 4
  • Super! 1
Link to comment
Share on other sites

Wspierający

Generalnie spoko artykuł, ale kopiuj>wklej to nie jest nic trudnego.

Giga wielki minus dla Ciebie za to. Uważam, że praca redaktora nie polega na kopiowaniu, a na redagowaniu tekstu, jak sama nazwa mówi. Spokojnie ten artykuł szło napisać, że tak powiem 'po swojemu'. Dla jasności nie chodzi mi o inspirowanie się danym tekstem/artykułem i zredagowanie go, tylko perfidne kopiuj>wklej.

Dodatkowo takim sposobem nie stajesz się autorem artykułu.(no chyba, że jesteś jednym z członków strony, z której skopiowałeś artykuł i jesteś w stanie to udowodnić to zwracam honor.)

  • Lubię To! 2
  • Dziękuje! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Warunki użytkowania