Jump to content

Zamek Krzyżacki w Malborku


GameFuture.pl

Recommended Posts

  • BOT GameFuture.pl

Zamek w Malborku - największa twierdza średniowiecznej Europy - WP Turystyka

Zamek Krzyżacki w Malborku - Największy zamek w Europie, jeden z największych zamków na Świecie. W 1997 roku wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

W 1280 r ruszyła praca nad budową zamku, została ona ukończona w połowie XV wieku. Zamek wybudowali Krzyżacy, początkowo była to siedziba komtura. W 1309 roku Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego, przeniósł się do Malborka. W związku z tym, miasto jak i zamek zostały stolicą Krzyżacką.

Zdjęcie


Zamek składa się z trzech części:
- Zamek Niski
- Zamek Średni
- Zamek Wysoki


Zamek w Malborku i inne atrakcje ⋆ B *Anita

Wybudowanie w tamtych czasach takiej budowli, wykazało kunszt na wysokim poziomie.
Przejścia w zamku, ogrody zamkowe, obrona zamku, to wszytko współgra ze sobą tak, że się nie ma wrażenia iż przechodzi się przykładowo z zamku średniego na wysoki.


W 1410 roku Zamek Krzyżacki został oblężony przez wojska Polsko Litewskie, w związku z Wojną z Zakonem Krzyżackim. Nie będę wchodzić w historię o krzyżakach gdyż jest ona bardzo bogata.
Wróćmy do samego zamku.


Oblężenie Malborka 2018 w najbliższy weekend 20-22 lipca 2018. Co będzie  się działo na zamku? [PLAN OBLĘŻENIA, PROGRAM IMPREZY, BILETY] | Dziennik  Bałtycki

W 1999 roku pierwszy raz odtworzono bitwę o Zamek Krzyżacki. Była to wielka impreza, która ściągneła bardzo wielu turystów. Nie tylko na samą bitwę ale by również poczuć klimat średniowiecza.

Oblężenie Malborka | Polskie Zamki Gotyckie
Powraca Oblężenie Malborka - polscy woje znów zdobywają warownię
Oblężenie Malborka 2022 - ruszyła sprzedaż biletów! – Pomorskie.travel

Można było spotkać wiele osób przebranych na styl średniowieczny. Muzyka, namioty jedzenie. Kupić można w trakcie oblężenia słynną pajdę chleba z smalcem, lub podpłomyki. Takich smaków nigdzie poza oblężeniem nie znalazłam.
Podpłomyk to rodzaj najstarszego chleba, przygotowanego tylko z mąki i wody. Obecnie można kupić na oblężeniu z dodatkami.


Oblężenie Malborka 2022. "To wydarzenie, które przywraca historię do życia"  - WP Turystyka

Zachęcam do zwiedzania owego zamku - najlepiej w okresie oblężenia w Malborku czyli 20-24 lipca

Zamek Krzyżacki w Malborku, Zdrach | PolskieSzlaki.pl

  • Lubię To! 1
  • Dziękuje! 1
  • Super! 2
Link to comment
Share on other sites

Ciekawy artykuł! Patrząc na zdjęcia, to fajnie się prezentuje zamek od wewnątrz, pewnie lepsze przeżycia były by na pewno na żywo, w dodatku podczas trwania oblężenia.

Data jego trwania akurat się zgadza z datą, kiedy jestem u rodzinki na wakacjach (niestety kawałek dalej, ale lubią podróżować, więc problemu z dojazdem by nie było haha), także fajnie, bo już w poprzednie wakacje myśleliśmy by się udać właśnie do tego zamku w Malborku. Może się uda w ciągu tych paru dni w tym roku :> O ile plany nie będą inne :D

  • Lubię To! 1

sygna.png.7f3deaa32303f3135bf740fd242d75ad.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Warunki użytkowania